uaruen

Цього року українці зможуть відвідувати Туреччину за ID-картками

← Назад 28 Лютого
Цього року українці зможуть відвідувати Туреччину за ID-картками

Про це в інтерв'ю Українським новинам заявив посол України в Туреччині Андрій Сибіга. Він зазначив, що зараз сторони вже закінчують переговори щодо документа. «Зараз переговорні групи активно працюють над завершенням відповідного двостороннього документа. Орієнтир початку цієї ініціативи - початок туристичного сезону », - сказав Сибіга.

Посол нагадав, що з 2011 року між країнами діє безвізовий режим поїздок для громадян. «У минулому році термін перебування для громадян обох країн у безвізовому порядку був збільшений до 90 днів, що позитивно відбилося на динаміці поїздок. Зокрема, в минулому році Туреччину відвідала рекордна кількість громадян України - понад 1 млн туристів. Тому сьогодні ми на 5 місці серед інших іноземних держав, громадяни яких відвідують Туреччину. З іншого боку, турецька туристичний потік в Україну виріс на 25-28% і становить близько 200 тис. громадян Туреччини. Цьому сприяло і додаткове налагодження авіасполучення, і запуск прямого рейсу «Анкара - Київ», - додав він.

За його словами, якщо угода про поїздки за внутрішніми паспортами буде підписано, то можна очікувати суттєве зростання турпотоку, на 30-50% від існуючої кількості. «Ще одним важливим елементом є установа регулярних щоденних прямих авіасполучень між нашими містами. Статистика свідчить, що кожного тижня ми маємо близько 150-180, в залежності від сезону, рейсів з Туреччини в Україну і навпаки. Тому так, є всі перспективи, що динаміка взаємних поїздок суттєво збільшиться », - пояснив він.


Популярне