uaruen

Грузія отримала "безвіз", на черзі - Україна!

← Назад 02 Березня
Грузія отримала

Рада Європейського Союзу ухвалила механізм тимчасового призупинення дії безвізового режиму ЄС з третіми країнами і надання безвізового режиму Грузії. Завтра розпочнуться переговори щодо України.

Як повідомили в Раді ЄС, відповідне рішення було прийнято сьогодні в рамках засідання Ради ЄС з питань транспорту та енергетики, де питання, пов'язані з візовим режимом, були прийняті без обговорення. Також очікується, що вже цього вівторка, 28 лютого, у другій половині дня почнуться міжінституційні переговори (Європейський парламент, Рада ЄС і президентство в ЄС) про надання безвізового режиму Україні.

Нагадаємо, в ЄС ухвалили, що рішення про безвізовий режим для України може вступити в силу тільки разом з новим механізмом тимчасового припинення таких безвізових режимів для будь-якої країни світу, щодо яких вони діють. 2 лютого Європарламент підтримав рішення про надання Грузії безвізового режиму, а 14 лютого - схвалив механізм тимчасового призупинення дії безвізового режиму ЄС з третіми країнами. 22 лютого рішення щодо механізму і Грузії було прийнято в рамках засідання Комітету постійних представників країн-членів ЄС. Церемонія підписання безвіза з ЄС для Грузії відбудеться 1 березня. 10 лютого президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Україна до літа цього року отримає безвізовий режим з ЄС.


Популярне