uaruen
 

Географічне розташування

Туніс - найменша та східна з країн Магрибу , до якого також належать Алжир , Лівія , Мавріканія і Марокко . На заході Туніс межує з Алжиром , на південному сході - з Лівією , а з півночі і сходу омивається Середземним морем. Зі його дикими , порізаними берегами , родючою долиною річки Меджеру , гірським ланцюгом Високого Теля ( продовженням гір Атлас на сході) ландшафт на півночі Тунісу надзвичайно близький до південноєвропейському . Узбережжя Тунісу простягнулося на 1298 км (не рахуючи острови) , і більшу частину його складають пляжі . У північній і північно -східній частині країни розташовуються більше 36 000 га прибережних дюн. Найбільш населені і жваві райони узбережжя знаходяться у східній частині - від Хаммамета до острова Джерба ​​, тут же розміщуються основні туристичні готелі . Від Хаммамета до Сусса розкинулися пляжі з білим піском , у яких , як гриби після дощу , виростають сучасні курортні комплекси . Від Сусса до Сфакса тягнеться район Сахеля - царство оливкових і мигдалевих гаїв , але цей Сахель не має нічого спільного з посушливими територіями Південної Сахари. На півночі Тунісу , на узбережжі між Бізерта і Табарку , краєвид більш дикий , там пляжі перемежовуються скелями. Узбережжя в районі Табарки називається Кораловим - це царство підводного полювання та рибної ловлі. Більш « африканським » пейзаж стає в центральній частині Тунісу , де гірські ланцюги переходять в убогий степовий ландшафт .

У часи римлян оливкові гаї і злакові культури забезпечували тут досить високий рівень добробуту . Сьогодні ж в економіці Тунісу велике значення мають видобуток фосфатів , експорт фініків і кори коркового дерева , а також вирощування трави альфа , яка використовується для виготовлення плетених виробів і у виробництві целюлози. На сході , від затоки Хаммамет до Сфакса , до берегової лінії тягнеться туніський сахель . Це - область з неродючими піщаними грунтами і помірною кількістю опадів , що не дозволяє вести тут інтенсивне сільське господарство. У сахеле виростає велика частина оливкових дерев Тунісу , що забезпечують роботу найважливішою , хоча і нестабільної через падіння світових цін галузі народного господарства країни. Бурхливо розвивається туризм - друга найважливіша галузь економіки сахеля .

На курортах Тунісу в 1998 р. побувало більше 4 млн. чоловік. На півдні Тунісу , в затоці Габес лежить невеликий острів Джерба ​​площею близько 500 км2. Приблизно в середині країни , протяжність якої з півночі на південь складає майже 900 км , починається дальній і жаркий Південь . Це країна солончаків , оазисів і великих просторів , покритих піщаними дюнами . Тут , в гірській країні Дахар знайшли свій останній притулок бербери - корінні жителі Тунісу. Убогі опади (менше 100 мм на рік) і тонкий родючий шар грунту істотно обмежують можливості розвитку сільського господарства в цьому регіоні. На захід від Дахар простягається Великий Східний Ерг - справжня піщана пустеля , в точності така , якими зображуються пустелі на картинках. Далі на захід її піски переходять в алжирський Суф , а з півночі пустеля обмежується улоговиною Шотт , вологих солончаків . Економіку цього регіону визначають відкриті на крайньому півдні країни родовища нафти і газу , а також фінікові плантації в оазисах по краю Шотт .

Час

Різниця в часі між Україною і Тунісом влітку становить 1 годину, взимку - 2 години.

Клімат

Погода в Тунісі схильна до сильного впливу Середземного моря , з одного боку , і пустелі Сахара - з іншого. Клімат Тунісу відноситься до субтропічного середземноморського узбережжя й у північній частині і переходить в тропічний пустельний в міру віддалення від моря. У Тунісі жарко і сухо влітку , а взимку волого і прохолодно. Взимку в Тунісі йдуть дощі , температура повітря на півночі опускається до 10 градусів вдень і до 7 градусів вночі. У південній частині Тунісу взимку трохи тепліше : вдень повітря може прогріватися до 20 градусів. Найбільш холодно взимку , в січні і лютому , а найбільше дощів йде з жовтня по лютий - в ці місяці дощу можна очікувати майже через день. При цьому в гірських районах дощі йдуть частіше , а в пустельних їх може не бути протягом декількох років. До кінця квітня - початку травня, коли дощі припиняються , в Тунісі відкривається курортний сезон. Повітря в цей час прогрівається до 23-25 ​​градусів , вода все ще вельми прохолодна - близько 20 градусів , але багато туристів з північних країн не відмовляють собі в задоволенні скупатися. Літо в Тунісі спекотне : температура повітря досягає 33-35 градусів на півдні і близько 30 - на півночі , проте в прибережних районах спеку переноситься порівняно легко через бризу , що дме з боку моря. У прибережній зоні температура ночами опускається до 20-25 градусів. У пустельній зоні можуть траплятися різкі перепади між денною та нічною температурами навіть в теплу пору року , про що слід пам'ятати , вирушаючи в пустелю на екскурсію. До початку листопада курортний сезон закінчується , так як температура води в морі падає до 18-20 градусів і починаються дощі .

Валюта

Грошова одиниця держави Туніс - туніський динар. 1 туніський динар складається з 1000 міллімів . Міжнародне позначення TND , використовуваний символ TD.

1 TND приблизно дорівнює 1,5 USD ( курс щодня змінюється ) . В обігу знаходяться паперові купюри 5 , 10 , 20 і 30 динарів. Монети володіють гідністю в 1 динар , 1 / 2 динара , 100 , 50 , 20 , 10 і 5 міллімів . Валюту можна обміняти в готелі або в обмінному пункті банку .

Рекомендується брати в обмінному пункті довідку , щоб поміняти динари при від'їзді з країни. Як правило , обмінні пункти працюють з 9:00 до 11:00 і з 15:00 до 17:00 годин. Зазвичай курс обміну фіксований і встановлюється Центральним банком Тунісу. Дорожні чеки American Express , Visa і Thomas Cook для розрахунку доларами США приймаються всюди. Банкомати можна знайти у всіх великих містах і туристичних регіонах. Найбільш широко приймаються карти Visa , American Express , Eurocard і Diners Club .

ВАЖЛИВО ! Туніський динар не можна вивозити з Тунісу !

Політичний устрій

Звільнений від французької залежності в 1957 році, Туніс став президентською республікою.

Глава держави - президент. Законодавча влада належить однопалатному парламенту - Палаті депутатів. Члени парламенту і президент обираються в ході прямих загальних виборів строком на 5 років. Територія країни розділена на 23 віллайета ( провінцій) , в свою чергу розділених на 254 округу ( делегації ) . У Тунісі представлена ​​теократична правова система , де дер жавної релігією є іслам. Дана правова система має теологічну основу у вигляді ідеї про божественне походження держави і права. Мусульманське право - шаріат - це система норм , заснована на ісламі . Для Тунісу характерна надзвичайно об'ємна сфера нормативного регулювання , широко охоплює також приватне життя людей. Таким чином , крім законодавства і судових прецедентів , в Тунісі велику роль відіграють доктринальні джерела права .

Вода

Незважаючи на те , що водопровідна вода в Тунісі вважається безпечною , воду для пиття рекомендується купувати в пляшках.

Кухня

Особливості

Туніська кухня більше нагадує європейську , ніж багату гострими спеціями традиційну арабську кухню.
У їжі переважає натуральне , що не подрібнене м'ясо риби та птиці , приготоване на рожні , шампурах або на спеціальних жаровнях ; овочі готують на пару.
Для того , щоб зрозуміти суть туніської кухні , обов'язково варто спробувати знаменитий кус -кус , в приготуванні якого тунісцям немає рівних на всьому Сході. Здавалося б , звичайна пшенка , приготована на пару з овочами , м'ясом курки або риби і заправлена ​​томатним соусом або солодка з сухофруктами - але виходить воістину неповторне блюдо!
Ще однією відмінною рисою туніської кухні є трепетне ставлення до тунця . Його люблять додавати куди завгодно: в гарячі страви , салати , соуси , випічку , принципово вважаючи , що тунець - це не риба , а м'ясо.
Взагалі до риби і морепродуктів в Тунісі ставляться з великою повагою . Вибір свіжої риби завжди багатий , її прекрасно готують з помідорами , перцем , шафраном , додають спеції і подають до неї особливе улюблені ласощі тунісців - дуже гостру пасту харісса . Харісса подають практично до всіх страв , без неї не обходиться навіть сніданок .
Популярні національні страви : суп шорба , схожий на чебурек брик , міні- рулет тажин , міні- шашлик брошет .
Тунісці обожнюють солодке. Від достатку різного роду східних солодощів ви просто розгубитеся .
До спиртного в Тунісі ставляться досить спокійно. Тут виробляють прекрасні сухі і столові вина. Деякі вина можуть цілком конкурувати з певними французькими сортами. І не дивно: виноробство розвивалося тут французами , і до цих пір французькі майстри консультують місцевих. До речі , місцеві вина коштують значно дешевше французьких . Спробуйте інжирні горілку « Буха » і знаменитий лікер із фініків і трав « Тібарін » , який зазвичай наливається на денце великий коньячної чарки і випивається одним ковтком . Найпопулярнішим місцевим пивом вважається Celtia .
У мусульман не прийнято є стоячи або на ходу , дивитися в обличчя людини , зайнятої їжею і пити воду після жирного блюда. Хліб зазвичай відламують руками. У маленьких міських ресторанчиках не рекомендується пробувати дари моря. Ні в якому разі не можна купувати очищені овочі і фрукти. Якщо проблеми з шлунком все-таки виникнуть , рекомендуємо вживати інжир , білий рис і йогурт.

Про їжу в готелях

Багато готелів влаштовують тематичні вечері інтернаціональної , італійської , арабської кухні , змінюючи її кожен вечір.
Майже у всіх готелях в головному ресторані існує така система розміщення гостей за столиками , коли столик закріплюються за туристом на весь час проживання в готелі. При необхідності завжди можна попросити метрдотеля поміняти столик. Якщо турист відпочиває
один , то його можуть підсадити за столик до інших туристів .
Напої за вечерею , відповідно до світової практики , оплачуються додатково (виняток становлять готелі, що пропонують систему « все включено »).
Ряд готелів на вечерю влаштовують «шведський стіл» з холодних і гарячих закусок і салатів , а основні страви та десерти подають по меню з можливістю вибору з 4-5 страв. Меню публікується заздалегідь , при цьому біля входу в ресторан влаштовується « вітрина » : основні страви виставляються з номерами , щоб спростити замовлення офіціанту .
Про їжу в кафе і ресторанах
Туніські міста рясніють маленькими кафе і закусочними , де можна недорого перекусити. Наприклад , піца або тарілка спагетті з соусом обійдеться в 2-3 долара , в залежності від міста .
Ціни в ресторанах можуть варіюватися відповідно до престижем ресторану і якістю обслуговування. Якщо ви замовите столик на декілька чоловік ( більше двох ) , то вам , швидше за все , зроблять знижку.
Меню закусочних і ресторанів пропонує страви як європейської кухні , так і національній . Щоб повною мірою відчути місцевий колорит , вам просто необхідно спробувати одне з них.


Чому Туніс - унікальна держава в арабському світі?

Близько 98 % населення Тунісу сповідують іслам , який відрізняється своїм своєрідністю.
У Тунісі діють закони , що пом'якшують приписи Корану.
Тунісці не носять арабських національних одягів та бороди.
У країні дуже ліберально ставляться до вживання алкоголю.
Велика частина туніської молоді не дотримується Рамадан і редкобивает в мечеті.
Мечетей в Тунісі дуже мало , в курортних зонах їх споруджувати не вирішується .
Діючі мечеті переважно знаходяться в Медині - залишках середньовічного арабського міста , куди заборонений вхід іновірців . У містах Кайруан і Зейтуна є кілька мечетей , відкритих для туристів. Місто Кайруан , до речі , є четвертим за значенням містом для мусульман усього світу (після Мекки , Медіни , Єрусалима) і є місцем паломництва віруючих. Відвідання цього міста входить в стандартну програму екскурсійного туру в Сахару.
Незважаючи на всю « помірність » прийнятого в Тунісі ісламу , тури- стам надолужити поважати почуття віруючих і не заважати відправленню релігійних обрядів.
Туніс - це, мабуть , єдина країна в арабському світі , де жінки володіють справжнім рівноправністю з чоловіками. З кінця 1950 років жінки мають рівні з чоловіками виборчі , майнові права та право на освіту.
Чоловік не має права мати більше однієї дружини , жінкам заборонено носити паранджу.
Дорожня поліція не має права зупиняти за порушення автомобіль , яким управляє жінка. У вечірній час улюблене заняття чоловіків - це колективні «посиденьки » в кав'ярнях , при цьому ви ніколи не побачите там туніських жінок ( вони в цей час займаються домашніми справами ) . Чоловікам заборонено носити бороду без вусів , у багатьох літніх дам обличчя і тіло прикрашені татуюваннями. У молодих мешканок Тунісу на долонях часто можна побачити хитромудрі малюнки хною. Корінні жителі Тунісу - бербери , за традицією прикрашають себе татуюваннями. У кожного племені берберів є своя татуювання , що дозволяла визначити приналежність її власника до того чи іншого племені. До цих пір можна побачити бабусек з татуюванням борідки на обличчі. В арабській мові всі звернення один до одного - на "ти". На " Ви " звертаються тільки до президента країни , це - дуже офіційне звернення . У тунісців є свої обереги. Один з них , який ви будете зустрічати всюди, - долонька Фатіми , що захищає від пристріту .

Пляжі

Невід'ємна частина будь-якого курорту в Тунісі - прекрасні пляжі з дивовижно білим і дрібним піском , разом простягнулися на 1200 км .

Пляжний відпочинок

Більшість туніських готелів знаходиться на березі , має власний пляж , а міські готелі обов'язково мають власну територію на пляжі. У кожному разі , кожен готель відповідає за чистоту своєї зони на пляжі.
У більшості готелів Тунісу лежаки і парасольки є платними.
Також в більшості готелів навіть за гроші не надаються пляжні рушники , а службовці готелів стежать за тим , щоб відпочиваючі не користувалися рушниками , взятими з номера.
Залишаючи пляж , не забудьте зібрати все сміття в пакет і донести його до найближчого сміттєвого бака .
Ваша безпека під час купання гарантується лише на водному просторі , зазначеному буйками . Якщо ви заплили далеко від берега , то протягом , непомітне під час відливу , може понести вас далеко у відкрите море . Пам'ятайте також , що за буйками на вас може налетіти водний мотоцикл , серфінг , катамаран або катер.
Небезпечних для людини морських змій і риб біля берегів Тунісу не водиться .

Транспорт
Внутрішній транспорт

Муніципальний транспорт представлений трамваями і автобусами.
Туристам не рекомендовано користуватися автобусами загального призначення , так як вони не мають постійного маршруту , на їх лобовому склі тільки вказується номер і місце призначення арабською мовою. Більш зручний засіб пересування - маршрутне таксі ( луаж ) . Луаж вирушають в дорогу , коли набирається достатня кількість пасажирів.
Маршрутні таксі з червоною смугою служать виключно для далеких пасажирських перевезень. Вартість поїздки обмовляється заздалегідь. Ціна такого таксі в два рази нижче , ніж ціна звичайного таксі. Однак у нічний час доби тариф виростає на 50 %.
Будьте уважні ! Вас можуть легко обрахувати , тому вимагайте у водія список тарифів.
У містах працюють дві категорії звичайних таксі: жовті «бебі- таксі» , розраховані на перевезення трьох пасажирів , і «великі таксі» , що перевозять чотирьох пасажирів. Уважно стежте за тим , щоб лічильник був включений . Платіть таксисту строго по лічильнику. Не забувайте при цьому , що лічильник показує міллімів , а не динари , і що в динаріїв 100 міллімів , а 1000 .
Потяги

Подорожувати по містах можна на поїзді. Перед тим , як сісти у вагон , купіть квиток , інакше доведеться платити вдвічі більше. Ціна квитка від Тунісу до Сусса - $ 5 .

Прокат автомобілів


Оренда автомобіля в Тунісі - дороге задоволення : малолітражка обходиться приблизно в 100 динарів в день. Ціни, що встановлюються місцевими прокатними конторами , трохи нижче.
Доцільно переконатися в хорошому стані автомобіля , оскільки більшість квартир, що здаються в оренду машин має суттєві дефекти . Машину напрокат також можна взяти в отеле.т Найдешевша машина в цьому випадку обійдеться в 75 динарів на день.
Туніс має добре розвинену автотранспортну мережу на якій діють європейські правила дорожнього руху. Дорожні знаки відповідають міжнародним стандартам , багато обозна чення даються арабською та французькою мовами. Стан доріг хороше, особливо на півночі країни.
Для водіння автомобіля вам необхідно мати при собі права і бути старше 21 року. Водійські права повинні бути видані не пізніше , ніж рік тому.
Прокат автомобіля протягом тижня обійдеться в $ 400. Літр бензину в Тунісі коштує близько $ 1 .
У містах швидкість авторуху обмежена до 50 км / год , на дорогах - 90 км / год , на автострадах - 110 км / ч.
Машина віддається в оренду водіям , вік яких більше 21 років.
У містах слід дотримуватися особливої ​​обережності : численні мотоциклісти , мопеди та пішоходи практично не дотримуються правил дорожнього руху. У Тунісі заборонено пересуватися по Сахарі без спеціального дозволу, який необхідно отримати у місцевої влади , вказавши свій маршрут і надавши відомості про машину , провізії та наявності досвідченого гіда.
покупки

Особливості туніського шопінгу


Магазини в Тунісі працюють по буднях з 8:00 до 12:00 і з 16:00 до 20:00. Під час Рамадану діє особливий режим роботи - з 9:00 до 13:00 і з 19:00 до 21:00.
Практично в кожному курортному місті Тунісу є державні супермаркети Monoprix і General. Вони працюють з 9:00 до 13:00 і з 16:00 до 18:45 , в літній час - з 7:30 до 15:00. Ціни тут фіксовані і вказані на товарі (без урахування податків) .
Спиртне можна придбати тільки в магазинах General ( в будь-який день , крім п'ятниці) .
Переважна більшість магазинів і крамниць в курортних зонах не має фіксованих цін: там , як і на ринках , прийнято торгуватися.
Оплату покупок в duty free можна робити тільки в іноземній валюті - туніські динари не приймаються.
Традиційний туніський сувенір - « піщана троянда» , кристалічна скам'яніле утворення, що нагадує квітку.
Килими зі Кайруана славляться по всьому Сходу , їх тут роблять вручну з шовку , кашеміру і шерсті . При покупці кальяну потрібно мати на увазі , що часто трапляються « сувенірні » дулі , користуватися якими за прямим призначенням неможливо.
Уважним потрібно бути також при придбанні килимів: вони обов'язково повинні мати державний сертифікат достовірності і якості , який кріпиться пломбою до їх вивороті .
Ремесла є справжньою гордістю країни . На ринках працюють майстри по золоту і сріблу , вироби яких захоплюють чудовою виробленням , високою пробою металу і мають відповідне маркування.
Приблизно 90 % продаються в Тунісі товарів місцевого виробництва. Імпортні речі досить дорогі.
Поряд з державними магазинами в країні існує величезна кількість приватних лавок і магазинчиків .
Популярні сувеніри з Тунісу : що нагадують про карфагенском періоді жіночі прикраси і біжутерія , африканські сувеніри - статуетки африканських тварин з дерева та каменю , фігурки верблюдів , африканські маски і пр.
Варто звернути увагу на кольорове скло. Дуже дешево можна купити вази , келихи , глечики і вишукані флакони для ароматичних масел.
З Тунісу варто привезти кальян (тютюн до нього краще придбати тут же).
Квіткові аромати складають невід'ємну частину життя Тунісу. Обов'язково придбайте витончений флакончик із запахом якогось рідкісного східного квітки.
У Тунісі ароматичні масла роблять з усього - навіть з кактуса . Не забудьте спробувати чай з ароматом герані і купити додому пляшечку сиропу з троянд.
Туніс широко відомий як виробник всіляких шкіряних виробів і як постачальник шкіри гарною вичинки в багато країн Європи. При покупці ретельно перевіряйте якість товару , так як потім повернути його буде складно. Прогулюючись по туніським базарах , не забувайте , що ви перебуваєте в країні з східним менталітетом , тому не купуйте товар відразу - торгуйтеся , щоб не образити продавця! 

Назва: Туніська Республіка

Столиця: Туніс

Мова: Арабська

Віза: не потрібна

Валюта:

Летіти з Києва: біля 4 годин

Заявка на тур
Популярне