uaruen
Туреччина
 

Для більшості наших співвітчизників ця країна давно перетворилася на головний національний курорт, зрівнятися з яким за популярністю не під силу ні Ялті, ні Сочі з Адлером разом узятими. І все ж Туреччина - значно більше, ніж просто ланцюг курортів all inclusive. І прибувши сюди, не варто обмежуватися «бермудським трикутником» пляж-ресторан-дискотека.

Ця дивовижна земля, відома в давнину як Мала Азія, славиться такою кількістю легендарних подій, одне опис яких зайняв би цілу бібліотеку.

Тут Олександр Македонський розрубав «гордіїв вузол», олігарх Крез бенкетував в оточенні паразитів (parasitos - грец. «Співтрапезники»), а фрігійський цар Мідас приховував від підданих ослячі вуха. Перший мавзолей, в честь якого названо усипальниці Леніна і Мао, був побудований для сатрапа Мавсола в Гелікарнас. Сліпий Гомер, автор «Іліади» та «Одіссеї», народився і творив в Смирні (сучасному Ізмірі) і писав про Трою, яка процвітала на берегах Дарданелл. Зрештою, Мала Азія - місце романтичних зустрічей Антонія і Клеопатри.

Тут, у віддаленій римської провінції, послідовників Ісуса вперше стали називати «християнами», в Антіохії народилися Євангеліст Лука і Іоанн Златоуст, в печерному храмі проповідував апостол Петро, ​​біля Ефеса жила і закінчила своє земне життя Діва Марія. В лікійському місті Миру служив архієпископ Миколай, згодом оголошений святим, - він же Санта Клаус і Ноель Баба (у нас від його імені подарунки дітлахам під Новий рік дарує Дід Мороз). На Помісних Соборах тут вирішувалися долі віри, яку в 988 князь Володимир прийняв на Русі.

Тут гарна українська дівчинка Анастасія Лісовська, потрапивши в султанський гарем, прийняла іслам і закохала в себе могутнього правителя Османської імперії Сулеймана Пишного. В історію вона увійшла як Роксолани, надавши більш потужний вплив на імперську політику, ніж всі великі візири разом узяті. Османи наводили страх на європейські держави, а турецькі султани брали з завойованих народів не тільки дань золотом, а й податок кров'ю, «девширме» - християнськими хлопчиками, з яких ростили безстрашних яничарів.

А потім прийшов Мустафа Кемаль Ататюрк. Реформатор, завдяки яким Туреччина стала республікою і світською країною. Зараз музей Отця Турок (переклад імені Ататюрк) є в кожному місті, а портрет вождя висить в кожній школі, будинку і крамниці.

Кожен приїхав до Туреччини знайде те, що шукає. Пляжники - сонячні Мармарис, Сіде та Кемер. Гірськолижники - курорти Улудага і Паландокена. Комерсанти - Стамбул з його ринками в районі Лалелі. Археологи і любителі історії - стародавні міста Фаселіс, Ефес, Трою і Аспендос. А християнські паломники - святі місця Демре, Антакья і Каппадокію. 

Варте уваги:
  • Памуккале

    Памуккале (тур. Pamukkale, в пер. - «Бавовняний замок») - природний об'єкт в провінції Денізлі на південному заході Туреччини.

  • Олімпос

    Покинуте місто в лісі плюс чудові види з двох фортець над морем - ідеальна натура для фільмів a-la Індіана Джонс.

Назва: Турецька республіка

Столиця: Анкара

Мова: турецька

Віза: потрібна. Вартість: 30 доларів

Валюта: турецька ліра

Летіти з Києва: 2,5 години

Заявка на тур

Схожі тури:

Популярне