uaruen
Греція

Варто заговорити про Грецію, як відразу на розум приходять всесильні Олімпійські боги на чолі з Громовержцем Зевсом, що сидить на височенному троні в своїх палатах на вершині Олімпу, або гомерівські герої, філософи давнини і вправні скульптори античних часів, а також великий похід Олександра Македонського і розкидані по узбережжю Середземного і Чорного морів безліч грецьких колоній, які залишили глибокий слід в культурах різних народів в процесі еллінізації Сходу.

Правда, сьогодні Греція все частіше асоціюється у всіх з теплим сонцем, блакитним морем, білими будинками, ароматом кави зі склянкою холодної води і різноманітними вечірніми розвагами - загалом, з усім тим, що розташовує до неспішності, розслабленню та відпочинку.

Так чи інакше, це саме та країна, в якій можна відпочити, поєднуючи приємне з корисним: проводячи свою відпустку біля моря можна паралельно оглянути всі визначні пам'ятки в місцях відпочинку та їх околицях. І в тому, і в іншому випадку, вражає різноманіття - як у природному ландшафті, так і в історичних пластах.

У Греції, незважаючи на її невеликі розміри, завдяки географічній протяжності, дивно різноманітна природа - від природи, схожою на Гавайські острови до високогірних «швейцарських» сіл і гірськолижних курортів зі снігом по коліна. А в плані історії тут можна зустріти пам'ятники від археологічних об'єктів давнини до неокласичних будівель XIX століття. Так, якщо місто Афіни - це місто античності, то місто Салоніки - північна столиця Греції - це візантійський місто, причому, що цікаво, в грецьких містах історія в буквальному сенсі переплітається із сучасністю: серед сучасних будівель тут і там зустрічаються археологічні об'єкти античності або залишки фортечних стін візантійської епохи. Але, найголовніше, це, звичайно ж, велика кількість церков - від ранньохристиянської епохи до поствізантійського і сучасних будівель.

Для православних греків церква - це духовний і культурний центр життя. Якщо Ви хочете потрапити точно за адресою, яку шукаєте, в Греції, крім району, треба знати ще й прилеглу церква, - тоді Ви ніколи не помилитеся. І це не випадково: таким чином влаштований не тільки кожен район міста, а й всі селища і села в Греції - центральна церква і площа навколо неї.

Ще в 60-ті роки Греція не була такою популярною серед іноземних туристів, як в наш час. На ті часи вона не відповідала запитам рафінованих європейців, які воліли Італію, оскільки іноземець, що відвідав Грецію, стикався з масою практичних проблем. Так, свого часу Лоренс Дарелл, що жив на острові Керкіра, писав про те, що медицина там була зовсім невідома. Якщо хтось захворів, то його лікували народними засобами або відправляли до костоправа. У віддалені частини острова добиралися на пасажирських рибальських човнах, але взимку, коли море штормило, ці човни переставали ходити. На острові не було газу, електрики та вугілля. Вогнища топили деревним вугіллям, білизна гладили важкими чорними прасками на деревному вугіллі, а для світла вживали олійні лампи.

У наш час Греція - це одне з найбільш популярних і безпечних туристичних напрямків: за останні 20 років тут відбулося значне розвиток туристичної інфраструктури. Більш того, завдяки сучасним технологіям і поліпшення сфери послуг, життя в селах практично нічим не відрізняється від міського життя - хіба що розміреністю темпу. Люди тут дуже гостинні привітні й товариські. Це дивно свідомий і мирний народ, правда, часом занадто емоційний; тямущий і глубокомислящій. У ньому на генетичному рівні закладено прагнення до розмови і дискусії - від стародавніх часів до сьогоднішніх днів. Ще великий давньогрецький філософ Сократ говорив, що «в спорах народжується істина». І це не випадково, в грецькому народі закладено мистецтво дебатувати. Не дарма його культурі властива АГОРА. Це не просто ринкова площа в давньогрецьких полісах, що була місцем загальногромадянських зборів: слово «агора» походить від грецького слова «агорево» - «виступаю» (з промовою). Кожен грек - це яскраво виражена індивідуальність, зі своєю думкою, яку він висловлює в нескінченних дискусіях, будь це по телевізору, в тавернах, в кафешках або в дружній компанії. А хороша компанія - це, мабуть, найважливіше для товариських греків, тому що вони, при всій значимості своєї особистості, розуміють, що є атомом єдиного цілого (по-грецьки «то атом» - це людина як одиниця).

 

Цивілізація греків має глибокі корені - будь-який відвідувач може легко переконатися в цьому, не тільки оглядаючи історичні пам'ятники, але й вивчаючи психологію народу, що проживає, мабуть, на самій благословленої землі, адже не дарма Греція вважається країною Богів. Та й взагалі, куди не глянь, жодне місце в Греції не обійшлося без всесвітнього визнання, вираженого в метафорах. 

Варте уваги:
  • Афон

    Свята Гора Афон (грец. Ἄθως; в Греції - грец. Άγιο Όρος - «Свята Гора») - географічно півострів в Східній Греції, в районі Халкидіки (Македонія), що представляє собою гору заввишки 2033 м над рівнем моря.

  • Дельфи

    Дельфи (др.-греч. Δελφοί) - старогрецьке місто в південно-західній Фокиде (Греція), загальногрецьких релігійний центр з храмом і оракулом Аполлона

Назва: Грецька республіка

Столиця: Афіни

Мова: грецька

Віза: потрібна. Вартість: 35 євро

Валюта: євро

Летіти з Києва: 3 години

Заявка на тур
Популярне