uaruen

Адрес:

 На півострові Афон (східна фаланга півострова Халкідікі) знаходиться гора Афон - святиня християнського світу, земний уділ Божої Матері. Святим півострів Афон вважався ще з античних часів. Стародавні греки звели тут багато храмів, присвячених Аполлону і Зевсу. Святилище Зевса називалося Афос, звідки і виникла назва півострова. За часів Олександра Македонського скульптор Хейрократ пропонував висікти з гори Афон величезний портрет царя. На щастя, Олександр від цього відмовився. Зараз усі монастирі на Афоні живуть за законами і постановами, які склалися у візантійську епоху. Навіть існуючі правила відвідування Святої Гори засновані на Золотий буллі візантійського імператора Костянтина Ченця (1060 р.), яка була лише трохи змінена за минуле тисячоліття.

Варте уваги:
  • Афон

    Свята Гора Афон (грец. Ἄθως; в Греції - грец. Άγιο Όρος - «Свята Гора») - географічно півострів в Східній Греції, в районі Халкидіки (Македонія), що представляє собою гору заввишки 2033 м над рівнем моря.

  • Дельфи

    Дельфи (др.-греч. Δελφοί) - старогрецьке місто в південно-західній Фокиде (Греція), загальногрецьких релігійний центр з храмом і оракулом Аполлона