uaruen
Олімпос

Адрес:

Стародавній Олімпос - одна з головних визначних пам'яток Кемера. Заснований в III столітті до н.е. в гирлі річки, Олімпос був одним з головних міст древньої Лікії і частиною їхнього союзу.

Вважається, що «olympos» - догрецької слово, що означає в перекладі «гора». Більше 20 вершин в давнину носили цю назву і в більшості випадків дарували його розташованим поблизу містам. Анатолійський Олімпос не став винятком. Свою назву він отримав на честь давньої гори Олімпос, яка сьогодні іменується Тахтали і відома завдяки яскравим мов полум'я, спалахуючим на її схилах.

Зовнішні стіни міста і вежі датуються середніми віками. На північ від Олимпоса знаходиться стародавній Янартас, на висоті 300 метрів, де згідно міфології герой за допомогою крилатого коня Пегаса вбивав вогнедишного монстра, химеру.

Вважається, що Олімпос став першим лікійський містом, згаданим в історичних записах. Це сталося в 78 році до н.е., коли римський намісник в Кілікії Сервіліус Ватия в морській битві розгромив ватажка піратів Зеніцетіса. Свого часу Зеніцетіс захопив місто і перетворив його у свою базу. Після цієї перемоги Олімпос був проголошений «ager publicus», тобто римської державною землею.

Сучасники стверджували, що пірати практикували дивні жертвопринесення і здійснювали таємні обряди в честь Мітраса - древнеперсидского бога непорочного духу і світла в системі Зороастра, досить поширеною в той час у східному світі. В 43 році Лікія увійшла до складу Римської імперії. Відтепер тут проводилися фестивалі в честь бога Гефеста, покровителя міста. Можливо, поклоніння саме цьому богу було пов'язано із загадковим вогнем Тахтали. В епоху християнізації римлян в місті розташовувався єпископат.

У III столітті поновилися нападу піратів. Поступово місто прийшов в занепад і втратив свою значимість. В XI та XII століттях генуезці, венеціанці і лицарі з острова Родос намагалися відродити Олімпос, відновлюючи його будівлі і споруджуючи фортеці уздовж узбережжя. В епоху хрестових походів місто вважалося одним з великих торгових центрів. Однак приблизно в XV столітті, коли османський флот встановив свою владу в Східному Середземномор'ї, Олімпос спорожнів остаточно. Його останнім завойовником стала Природа, дбайливо оточила пам'ятники історії прекрасними рослинами і пробуватиме їх солодкоголосих птахами.

Сьогодні Олімпос є частиною Національного парку та охороняється законом, що забороняє розвиток в цьому районі масового туризму. Місто чарує своїми руїнами, які миготять серед густої зелені диких виноградників, квітучих олеандрів, лаврових дерев, дикого інжиру і сосен. Один з найцікавіших пам'яток Олимпоса - двері стародавнього храму, розташованого на захід від річки. З часів античності тут зберігся театр, а про епоху Середньовіччя нагадують міські стіни і вежі в бухті.

 

Варте уваги:
  • Памуккале

    Памуккале (тур. Pamukkale, в пер. - «Бавовняний замок») - природний об'єкт в провінції Денізлі на південному заході Туреччини.

  • Олімпос

    Покинуте місто в лісі плюс чудові види з двох фортець над морем - ідеальна натура для фільмів a-la Індіана Джонс.

Новини