uaruen

Сіде розташований в південній частині Туреччини на березі Середземного моря. З древнього місцевого прислівника назва міста перекладається як «гранат» - символ родючості. Існує легенда, згідно з якою в Сіде колись влаштували побачення Клеопатра та Марк Антоній. Тому це місце особливо популярно серед закоханих пар. У цього міста досить бурхлива історія.

В 3 ст. до нашої ери Сіде належав єгипетським володарям. У 25-му році нашої ери він добився незалежності, проте завдяки безперервним набігам арабів і корсарів місто досить швидко ослаб і незабаром прийшов у повний занепад. Протягом багатьох століть він служив притулком для різного роду відщепенців, злочинців, рабів-утікачів і піратів. Колись у ньому був найбільший в Малій Азії ринок невільників.

Далі настає період римського правління, місто поступово стає центром культури і мистецтва. Саме на цей час припадає створення відомих пам'яток архітектури та унікальних витворів мистецтва, багато з яких збереглися до наших днів - це древній амфітеатр, що вміщав до 15000 глядачів; руїни храму богині Фортуни, яка особливо шанували жителями Сіде; статуя імператора Веспасіана, від якого пішла знаменита фраза «гроші не пахнуть» (імператор ввів податок на користування громадськими туалетами, коли ж його спробували присоромити, виголосив цю знамениту сентенцію); некрополь; археологічний музей, що знаходиться в будівлі перебудованих римських лазень і багато іншого. Недалеко від Сіде протікає річка Манавгат, знаменита своїми живописними водоспадами.

Не дуже великі, але чудові по красі піщані пляжі Сіде залучають безліч туристів, даючи можливість і активно відпочити, і розслабитися на пісочку.

Велика кількість історичних пам'яток в поєднанні з красою незайманої природи - все це дозволить вам насолодитися прекрасним відпочинком в комфортабельних готелях і побачити унікальні історичні пам'ятники. Рибні ресторанчики, нічні клуби, розважальні центри, сувенірні магазинчики та торгові лавки привітно зустрінуть гостей курорту.

Розташований на півострові між відрізками золотого пляжу, курортне місто Сіде наповнений і старим, і новим часом. Нові магазини і готелі змішані з руїнами древнього міста. Багато туристів вважають це місто ідеальним для проведення як сімейного, так і активного відпустки.

Варте уваги:
  • Памуккале

    Памуккале (тур. Pamukkale, в пер. - «Бавовняний замок») - природний об'єкт в провінції Денізлі на південному заході Туреччини.

  • Олімпос

    Покинуте місто в лісі плюс чудові види з двох фортець над морем - ідеальна натура для фільмів a-la Індіана Джонс.

Середня вартість:

середня вартість туру на одну людину

Мова: турецька

Валюта: турецька ліра

Летіти з Києва: 2,5 години

Заявка на тур
Новини