uaruen
Стамбул

Стамбул - один з найдавніших і найкрасивіших міст світу. Протока Босфор, що з'єднує Чорне та Мармурове моря, ділить місто на дві частини - європейську та азіатську.

Стамбул - чарівне місто, кожен район якого відрізняється від іншого. Тут є бідні квартали з вузькими вуличками петляють, є і сучасні райони, побудовані за європейськими стандартами. Для гостей з усього світу існує безліч готелів на будь-який смак.

Бухта Золотий Ріг ділить європейську частину Стамбула на дві частини: еминеню (Старе місто), що зберігає в значній мірі середньовічний вигляд і Бейоглу (Нове місто). В Азії знаходиться третя частина міста - Ускюдар з віллами на узбережжі Мармурового моря і великими військовими казармами. Зв'язок між частинами Стамбула здійснюється за допомогою поромів і мостів. Найдовший міст через Босфор досягає в довжину 1560 метрів.

За кількістю пам'яток архітектури Стамбул може змагатися з багатьма європейськими містами.

Однією з найбільш популярних пам'яток Стамбула вважається собор Святої Софії.

Собор Святої Софії був побудований до 537 році і залишався найважливішою церквою в християнському світі протягом більше 900 років. У п'ятнадцятому столітті, коли собор дістався туркам, його перетворили в мечеть, додавши мінарети і фонтани. У 1934 році він був оголошений музеєм.

Ця споруда відомо своїм значним розміром, чудовою архітектурою, красивою мозаїкою і фресками. Купол собору підтримують 107 колон. Свята Софія є одним з найбільших візантійських будівель в світі.

Іншим пам'ятником, що збереглися з часів Османської імперії, є палац Топкапи - палац султана. Це однин з найбільш відвідуваних музеїв Туреччини.

Палац складається із зібрання будівель, пов'язаних внутрішніми дворами. Протягом 400 років цей палац, розташований на одному з семи пагорбів Стамбула, був центром управління Османської Держави. Будинок для майже трьох тисяч чоловік служив будівлею для королівського житла, гарему, державної адміністрації та військових бараків.. 

Варте уваги:
  • Памуккале

    Памуккале (тур. Pamukkale, в пер. - «Бавовняний замок») - природний об'єкт в провінції Денізлі на південному заході Туреччини.

  • Олімпос

    Покинуте місто в лісі плюс чудові види з двох фортець над морем - ідеальна натура для фільмів a-la Індіана Джонс.

Середня вартість:

середня вартість туру на одну людину

Мова: турецька

Валюта: турецька ліра

Летіти з Києва: 2,5 години

Заявка на тур
Новини