uaruen
Грузія
 
Єгипет з'єднує північний схід Африки і південно-захід Азії. Максимальна його довжина з півночі на південь - 1025 км і з сходу на захід - 1240 км.
Пустелі, що займають 90% суші, простягаються від Атлантичного узбережжя на заході до Центральної Азії на сході. Там живе менше 1% населення країни, за винятком оазисів, які заселені достатньо щільно.
Червоне море глибиною 2359 м простягається з півночі на південь на 1932 км і з сходу на захід на 306 км. Через затоку Акаба від Мертвого моря і далі на південь через Червоне море в Східну Африку проходить великий розлом земної кори. Спокійне море рясніє кораловими шельфами і рифами.

Грузія - дивовижна країна з самобутньою культурою, древньою історією і привітними людьми. Це земля снігових вершин, темних лісів і бурхливих річок. Грузія розташована на сході Чорноморського узбережжя. На півночі межує з Російською Федерацією, на сході і південному сході - з Азербайджаном і Вірменією, на півдні - з Туреччиною, на заході омивається водами Чорного моря.
Грузія - багатонаціональна країна. Основне її населення (близько 70%) - грузини. Грузинська мова поряд з мегрельських і сванські входить в Картвельські мовну сім'ю. Серед грузинів виділяється кілька десятків етнографічних і локальних груп. У Грузії живуть також вірмени (380 тис.), азербайджанці (350 тис.), росіяни (207 тис.), осетини (150 тис.), абхази (100 тис.), греки (80 тис.), курди, ассірійці, удіни, аварці, кістіни.
 Клімат країни поєднує в собі західний субтропічний і східний середземноморський, а гірський Кавказький хребет надійно захищає територію від холодного північного вітру, завдяки чому відпочинок в Грузії дарує туристам прекрасну погоду і м'які кліматичні умови.
 Якщо Ви віддаєте перевагу відпочинку в горах, Грузія - один з найкращих варіантів для відпустки.

Відпочинок в Грузії гарний у будь-який час року. Тут Ви зможете одночасно спостерігати всі пори року: тепле літо серед вічнозелених пальм, вершини, вкриті глибоким снігом, весняні квіти на схилах гір. В цілому можна сказати, що якийсь час року більш сприятливо для відпочинку тут, а інше - менше. Хтось віддає перевагу гірськолижний відпочинок в Грузії, комусь до душі зелений туризм. Тут все залежить від смаку.
Грузія - країна з багатою і бурхливою історією. Найдавніші зразки архітектури в Грузії відносяться до I тис. до н. е.. Це акрополь в Мцхеті, царська резиденція в Армазісхеві. До класичних форм грузинської архітектури відносяться пам'ятники раннього середньовіччя - місто-фортеця Уджарма (V в.) В Східній Грузії, городища з фортецями Накалакеві, Шорапані і Сканда в Західній Грузії, численні храми в Картлі (V - VI ст.). Колись дружина першого християнського царя Грузії Ніна поставила хрест на вершині гори, біля злиття річок Арагві і Кури поблизу Мцхета, а в кінці VI в. на цьому місці збудували храм Джварі («Хрест»), який стоїть на самому краю скелі і як би виростає з неї. У Грузії багато печерних монастирів. Уплісцихе - найдавніший печерний місто-фортеця знаходиться недалеко від Горі, на березі Кури. Вперше згадується в літописі I в. до н. е.., в XIII в. його зруйнували монгольські завойовники. Тут були колись величезні величні зали, кімнати і навіть храми, звивисті вулиці-коридори.
Давид Гареджі - комплекс печерних монастирів в 60 км від Тбілісі. Протягом 25 км - сотні видовбаних в скелях приміщень. Найдавніші монастирі - лавра Давида, монастир Додо и др. - засновані в VI в. У багатьох церквах збереглися фрески VIII - XIV ст. Печерний монастир Вардзіа в Південній Грузії, в долині Кури, висічений в XII - XIII ст. Це понад 600 з'єднаних ходами приміщень - храмів, кімнат, залів, бібліотек, лазень, їдалень. У разі нападу ворогів монастир ставав притулком для мирних жителів і міг вмістити до 20 тис. чоловік. Збереглися фрески, в тому числі портрет цариці Тамари. 

Столиця: Тбілісі

Мова: грузинська

Віза: не потрібна

Валюта: грузинський ларі

Летіти з Києва: 4:35 години

Заявка на тур

Схожі тури:

Популярне