uaruen
Краків

Краків, прекрасний і неповторний місто з тисячілетней історією. Це також культурна і туристична столиця Польщі.

Вперше про Краків згадав східний купець в 965 р. Розквіт міста настав після 997 р., коли в Краків приїхав князь Мешко I. Kнязь подарував краківські землі своєму синові Болеславу, майбутньому монархові, який оселився на Вавелі - краківському горбі на березі Вісли. Перебування Болеслава в Кракові дозволило стати місту поряд з Гнезно однією з головних резиденцій польських правителів. У 1320 р. у Вавельському кафедральному соборі відбулася перша коронація в Польщі - князя Владислава Локетека. Царювання останнього Пяста, Казимира Великого, у другій половині XIV в., Принесло Кракову розквіт і розвиток. У цей час Краків увійшов до кола європейської культури, тут заснований перший польський університет. Після унії Польщі та Литви в 1386 р. і вступу на престол династії Ягеллонів Краків став столицею величезної монархії. Центр цієї імперії знаходився на Вавелі. Чергові королі дбали про розвиток і красу міста. Сигізмунд Старий, наприклад, перебудував Вавель у стилі ренесансу.

Місто завжди славився вольним і незалежним. Навіть в період розділів Польщі Краків зберігав свою автономію, тут зберігалася і розвивалася польська культура і мистецтво. Так було і після придбання Польщею незалежності в 1918 році, і коли в 1945 році країна стала соціалістичною.

Напевно вам, як туристові, не настільки важливо знати, чим знаменита історія міста, вам важливо знати, чому сьогодні сюди варто приїхати.
Перш за все - що б відчути цю неповторну атмосферу міста.
Можна і сидячи вдома прочитати розумні книги про Краків, вивчити його історію, за фільмами долучитися до його культури. Але що б відчути його неповторну атмосферу варто сюди приїхати.

Варто пройтися по вузьких вулицях Старого міста, обійти його величезну Ринкову площу, відвідати старовинні костели, побачити Королівський замок, помріяти над Віслою, відпочити на Плантах, поглянути на місто з висоти його курганів.
І тоді, після неспішного знайомства з містом, ви проникніться його атмосферою і, можливо, зрозумієте, чому саме Краків так люблять поляки.

Краків багатий пам'ятками. Для тих, хто не знає польської історії (тобто для звичайного туриста) головні з них - це Королівський замок, Королівська дорога, Маріацький костел, Ягеллонський університет, Планти, кургани, можна зробити прогулянку по єврейському району Казімеж або відправитися на річкову прогулянку , відвідати старовинні костели.

І, звичайно, не можна не сказати про таку всесвітню пам'ятки як соляні копальні у Величці (всього пів години від центру міста). Це найбільші копальні в Європі, в яких діє соляний музей. Такого ви точно ніде більше не побачите.

У Кракові немає недоліку в кафе, барах і ресторанах. Тут можна знайти питні заклади на будь-який смак: від дорогих легендарних ресторанів, кожен з яких має свою історію, до маленьких, затишних, з чудовою кухнею.
Просто перекусити можна в кафе, які можна знайти "на будь-яку кишеню".
Ну а просто "розслабитися" можна в численних пивних барах, де кожен знайде щось для себе. Де вам запропонують як пиво всесвітньо відомих марок, так і польські сорти, в тому числі за оригінальними рецептами.
Дивний смак має підігріте пиво з сиропом, або старовинний напій королів іменований "медом" (майже як у казці: "мед-пиво пив ...").
Просто відпочити, забувши про історію і культуру, можна Водному парку, який відкрився в 2000 році, і відразу ж став туристичним надбанням. 

Варте уваги:
  • Мазурські озера

    Мазурські озера (пол. Mazury; також Великі Мазурські озера) - численна група озер на північному сході Польщі, до 1945 року на території Пруссії. Загальна площа 310 км ².

Середня вартість:

від 300 євро

середня вартість туру на одну людину

Мова: польська

Валюта:

Заявка на тур