uaruen
Попрад

Попрад (Попрад) - місто на півночі Словаччини, розташований на південь від Високих Татр, біля їх підніжжя, і є головним входом у популярний туристичний регіон, що розташувався на схилах цього гірського масиву. В Попраді знаходиться аеропорт, один з найважливіших у Словаччині, Попрад-Татри, самий високогірний в Європі, обслуговуючий, в основному, чартерні рейси внутрішніх і міжнародних авіаліній. Звідси ж, з Попрада, йдуть лінії вузькоколійних залізниць, що доставляють туристів на курорти Високих Татр - Штрбске Плесо, Старий Смоковець, Татранська Ломніца, в гірськолижний центр Ясна (лижний центр Ясна).

Сучасний Попрад виник шляхом об'єднання кількох поселень історичної області Спиш, на території якої і розташовується Попрад. Одне з них, Спішська Слобода, є одним з найбільш добре збережених історичних поселень Словаччини, головний орієнтир у якому - красива церква Св. Георгія.

Про сам Попраді вперше згадується в 1256 році, коли тут проживало, в основному, німецьке населення. Протягом століть провінційне містечко жив тихою, малопримітного життям, поки сюди в 1872 році не була прокладена залізниця. З цього часу Попрад перетворюється в динамічно розвивається місто. Добру пам'ять зберігають городяни про одного зі своїх жителів, бізнесмена Давида Гусзе, який жив тут у 19 столітті. Саме завдяки його старанням через Попрад пройшла лінія залізниці, він заклав Гусзов парк, де були побудовані готелі і ресторани, облаштовані танцювальна і театральна майданчики, курортні лазні, кегельбан, розбиті доріжки, квітники і клумби.

Після проведеної в 1990-х роках реконструкції Попрад покращав і обзавівся новими, сучасними будівлями - наприклад, спортивним залом Арена і оновленим Будинком Культури. Історичний центр міста зосереджений біля Скверу Св. Егідіуса, навколо якого вишикувалися будівлі 18-19 століть.

З сучасних пам'яток Попрада особливо виділяється аквапарк «Aquacity», користуються популярністю у всіх, хто приїжджає відпочивати в Високі Татри. 

Середня вартість:

середня вартість туру на одну людину

Мова: словацька

Валюта: словацька крона

Заявка на тур
Новини