uaruen
Велико Тирново

Адрес:

Одного разу побувавши в Велико Тирново, у вашому серці назавжди залишиться його краса і чарівність. Це місце на землі, де майбутнє зустрічається з минулим, щоб побудувати справжнє. Місто пережило багато трагедій і слави. Повітря його наповнений диханням багатьох національних героїв і легендарних людей.

Велико Тирново, один з найдавніших міст Болгарії, розташований на 4 пагорбах. Місто було столицею Другого Болгарського королівства в XII столітті н.е. Стародавні мандрівники писали про красу і мощі Тирново і називали його «другий після Константинополя». З цим містом пов'язані доленосні події XIII століття, такі як апогей Другого болгарського королівства і прийняття першої болгарської конституції в 1874 р. У XV-XIX століттях Тирново був символом колишнього Болгарської держави і зберігачем болгарського національного духу, провідним центром боротьби за культурну незалежність. Під час періоду Болгарського Національного Відродження у другій половині XVIII - XIX століття місто було важливим адміністративним торговим і промисловим центром. Швидкий зліт економіки став передумовою для динамічного розвитку освіти. Саме в цей час були створені унікальні пам'ятки матеріальної і духовної культури. Після звільнення від турецького панування в 1877 до війни 1912-1913 року і в 1915-1918 роки Тирново як історична столиця відігравав значну роль у формуванні політичної, адміністративної та культурної незалежності Болгарії. У 1879 Болгарія була відновлена ​​вдруге. Потім Конституційна Асамблея прийняла вищі фундаментальні закони нації - Тирнівська конституцію в залі міської мерії. 1,3,4 і 5 великі Національні Асамблеї проходили в Велико Тирново.

Сім століть тому, будучи столицею Другого Болгарського королівства, Велико Тирново відігравав велику роль у політичному та духовному житті Болгарії. Зараз залишилося мало свідчень, які дають точну інформацію про мощі болгарської династії царів того часу. Археологічні відкриття виявили багато міських житлових і культових будівель. Самі монументальні з них - це палаци короля і патріарха. Вишукана архітектура, мальовнича мозаїка, оригінально прикрашені стіни показують художні таланти майстрів того часу.

Район старого міста досить добре зберігся зі своїми будинками епохи Болгарського відродження з їх прекрасним інтер'єром, ручною роботою і кафе. Сьогодні мандрівники описують Велико Тирново як найкрасивіший болгарське місто. Це адміністративний, економічний і культурний центр Болгарії. Аудіовізуальний вистава «Звук і світло» - найкраща пам'ятка для відвідувачів міста. Якщо ви вирішили відвідати цей незвичайний місто, перш за все ви повинні побачити пагорб Царевец, місце патріархальних церков і королівських палаців, пагорб, де все ще стоїть Башта Балдуїн, пов'язана з легендою про латинською імператорі Балдуїна фландрійським, якого захопив цар Калоян. Ви побачите інший пагорб Трапезіца, де виявлено 17 середньовічних церков. Велико Тирново дало світу хроніку Манасії і Четвероєвангеліє царя Івана Олександра. Це була батьківщина Теодосіуса з Тирново і Св. Євтимія, патріарха Тирново. Прогулюючись вздовж старого вулиці Гурко, головній торговельній вулиці міста, ви відчуєте неповторну атмосферу періоду Болгарського національного відродження. 

Варте уваги:
 • Велико Тирново

  Велико-Тирново - адміністративний центр Великотирнівської області і громади Велико-Тирново в Болгарії, на скелястому схилі долини ізлучістой річки Янтри.

 • Софія

  Нездійснена столиця світу

 • Ботанічний сад Балчіка

  Ботанічний сад і парк з'явилися тут завдяки Королеві Румунії Марії Единбурзької (дружині румунського короля Фердинанта I).

 • Дельфінарій "Феста"

 • Аквапарк Aquapolis