uaruen
Храм Аполлона Ілатіса

Адрес:

Недалеко від стародавнього містечка Куріон розташовується храм Аполлона Ілатіса, який вважався одним з найбільших релігійних центрів на острові Кіпр. Аполлона здавна оспівували як Ілатіса, що в перекладі означає бог лісів. Комплекс непогано зберігся до нашого часу і являє собою класичний для того часу язичницький храм. Будівництво храму можна чітко розділити на три періоди. Архаїчні святилища відносяться до 7-го сторіччя до нашої ери, Птолемейскіе - до 3-го сторіччя до нашої ери, а Романські святилища відносяться до 1-го століття нашої ери.

Грандіозний комплекс в себе включає: внутрішній двір, архаїчний теменос, округлий монумент, скарбницю, палестру, криту колонаду і безпосередньо храм Аполлона. На широких просторах Кіпру розкинулися величні колонади, раз у раз змінюються напівзруйнованими стінами огорож і будівель.

Кажуть, що це святилище Аполлона є найбільш значущим зі всіх збережених на всьому Кіпрі. Його виникнення датується приблизно 8-м століттям до нашої ери. В архаїчну епоху цей священний ділянку землі оточували огорожею і складався лише з двору і маленького приміщення. Пізніше на цьому ж місці створили трохи більш широке святилище, багато пам'ятників якого відображають римську епоху.

У святилище Аполлона можна потрапити лише двома шляхами: зі сходу від міста Куріон і з заходу по дорозі від Пафосу. У наш час відвідувачі можуть потрапити в святилище Аполлона через західні ворота, які слабо нагадують колишні колони: до нашого часу збереглася лише їх основа. Увійшовши в ці ворота, перед очима туриста відкривається мощений двір, з оточуючими його всілякими культовими приміщеннями.

Зліва від воріт йде широка драбина, яка піднімається на височенну платформу до північно-західного споруді. Ця будівля дуже погано збереглося, проте, відомо, що воно розділене на два досить довгих приміщення, з обрамленими колонадами платформами. На таких платформах розміщували скульптури, принесені зазвичай в дар Богу.

Варте уваги:
  • Купальня Афродіти

    Купальня Афродіти розташована в 48 кілометрах на північ від Пафосу

  • Храм Аполлона Ілатіса

    Храм Аполлона Ілатіса, розташований в 2, 5 км від стародавнього міста Куріон, був одним з найважливіших релігійних центрів на Кіпрі, де Аполлон також оспівувався як Ілатіс, що означає бог лісів.