uaruen
Єгипетський Обеліск

Адрес:

Цей обеліск спочатку встановив в Єгипті в XVI столітті до н.е. фараон Тутмос III. Він виконаний з червоного граніту і висота його раніше становила 30 метрів. На кожній з чотирьох його боків розповідається про перемоги фараона Тутмоса III в битві на берегах річки Євфрат в 1450 році до н.е.
Через століття римський імператор Констанцій II перевіз обеліск по Нілу в Олександрію, де і встановив на честь 20-річчя свого правління в 357 році. Однак на цьому подорож обеліска не закінчилося. Він простояв в Олександрії до 390 року, а потім був перевезений до Константинополя (нинішній Стамбул) останнім імператором єдиної Римської імперії Феодосієм I.
В результаті численних транспортувань, демонтажу і повторних установок підставу обеліска постраждало, і сьогодні висота його становить лише 25,5 метрів.

На барельєфі мармурового постаменту можна побачити зображення Феодосія I, який простягає вінець перемоги переможцю в гонках на колісницях. Його оточують глядачі, музиканти і танцюристи. Ще один сюжет присвячений установці самого обеліска на площі Іподрому. 

Варте уваги:
  • Абу-Симбел

    Це одна з візитних карток Єгипту: храм у скелі, біля входу в який сидять чотири колоса.

  • Єгипетський Обеліск

    Обеліск (др.-греч. Ὀβελίσκος - «невеликий рожен») - звужується до верху монумент, в більшості випадків квадратний у перетині.

  • Єгипетські Піраміди

    Єгипетські піраміди - найбільші архітектурні пам'ятники Древнього Єгипту, серед яких одне з «семи чудес світу» - піраміда Хеопса і почесний кандидат «нових семи чудес світу» - Піраміди Гізи.

  • Сфінкс

    Сфінкс, Сфінга (др.-греч. Σφίγξ, Σφιγγός, прив. «Задуха» - інтерпретація давньоєгипетських назви сфінкса «шепсес анх» - «живий образ») - міфічна істота з головою жінки, лапами і тілом лева, крилами орла і хвостом бика .

Новини