uaruen
Шарджа

Це - третій за величиною емірат ОАЕ, який має територію і на східній, і на західній частинах країни. Завдяки цьому ландшафт емірату варіюється від безкрайніх пустель до гірських ланцюгів і прибережних оазисів. Загальна площа емірату становить 2600 кв. км.
Серед семи еміратів ОАЕ Шарджа - найдавніший. Перше поселення з'явилося тут 6000 років тому. Назва міста і емірату походить від арабського слова "Шах" - "схід", яке на місцевому діалекті вимовляється як "Шарджа".
Шарджа, єдиний емірат ОАЕ, який має два порти по обох сторонах Аравійського півострова: Порт Халід в Перській затоці і Корфаккан в Оманській. У стародавні часи звідси починався шлях в Індійський океан, в Персію, яка була головним торговим партнером місцевих жителів. Шарджа і зараз залишається провідним центром імпорту та експорту.
У тридцяті роки англійці побудували тут військову базу, де розміщувалася колоніальна адміністрація. До цього майже три століття верховна влада в еміраті належала родині Аль Касімі, колись панували у всьому Перській Затоці.
Задовго до розквіту туризму в Дубаї та Абу-Дабі Шарджа приваблювала мандрівників великою кількістю історичних та культурних цінностей. На даний момент тут працює 17 музеїв, в тому числі історичний, етнографічний, збройовий, археологічний, є навіть музей природи, музей науки і музей поліції. Не випадково в 1998 році Шарджа була оголошена ЮНЕСКО "Культурною столицею Арабського світу". Також в Шарджі знаходиться безліч монументів: на честь об'єднання еміратів, в честь священного Корану (він являє собою семиметрову відкриту книгу), мечеть імені короля Фейсала (подарунок короля Саудівської Аравії), яка є найбільшою в ОАЕ і вміщає одночасно до 3000 моляться.
В даний час суто сучасний вигляд міста поєднується зі східним колоритом. Старих будівель дуже мало. Як пам'ять про далеке піратському минулому уздовж узбережжя височіють стародавні спостережні вежі і вдома з традиційними кораловими вставками. Подібно сучасному комплексу Рибного ринку або Золотого ринку в Дубаї Шарджа має подібну пам'ятку - новий Центральний ринок, який вважається шедевром сучасної ісламської архітектури.
Крім культурних пам'яток, Шарджа, безсумнівно, приваблює туристів безліччю готелів, розташованих на узбережжі Перської затоки. Крім того, туристи можуть відвідати узбережжі Індійського океану, де розташований кращий курортний район емірату - Корфаккан, що надає відмінні умови для спокійного пляжного відпочинку, дайвінга, прогулянок по оазисах і пальмовим гаями.
Але всім відпочиваючим треба мати на увазі, що Шарджа - це найбільш суворий по звичаям емірат. Тут можна загоряти "топлес", купатися в морі можна тільки на території приватного пляжу готелю. Це "безалкогольний емірат", де спиртне повністю відсутня навіть в готелях. Правителі Шарджі близькі з правлячим домом Саудівської Аравії, яка вважає себе головною берегинею чистоти ісламу. Тому вимоги Корану на території Шарджі дотримуються у всій строгості, в тому числі цього повинні слідувати і іноземні туристи 

Середня вартість:

середня вартість туру на одну людину

Мова: арабська

Валюта: діхрам

Летіти з Києва: 5:00 годин

Заявка на тур