uaruen
Кембрідж

Була й така "професія" - мандрівний учитель. Ці люди бродили по містах і країнам і поширювали знання, в основному з теології, церковним і громадянським (у той час римським) законам, логіці. Вони-то, власне, і заклали фундамент став згодом знаменитим на весь світ університету. І визначили долю міста. Сталося це на самому початку XIII століття. За основу взяли оксфордську модель (університет в Оксфорді з'явився трохи раніше) - це коли університет складається з кількох автономних коледжів, кожен з яких є навчальним, науковим та адміністративним центром і не підкоряється нікому.

Ця модель збереглася до наших днів, і це відрізняє Кембридж і Оксфорд від університетів, з'явилися в більш пізні часи. Пам'ятаю, як здивувався шофер таксі, якого ми попросили зупинитися біля університету. "Кембриджського університету як такого немає, - гордо промовив він. - Є різні коледжі: Trinity, KingХs, QeensХ, Clare, - назвав він найвідоміші, - вам який потрібен?". До потрібного, втім, він нас все одно не довіз: в історичному центрі Кембриджа обмежений рух машин. Тому тут улюблений вид транспорту - велосипед. Але на територію університету та на велосипеді не заїдеш - заборонено.

По вузьких середньовічних вуличках і площах ходять сучасні молоді люди - красиві, інтелектуальні, стильні. Одні кудись вічно поспішають, ковтаючи на ходу сандвіч і запиваючи його мінералкою, інші - не поспішають, зупиняються біля вітрин магазинів, заглядають в ринкові лавки. Зустрічаються з друзями, цілуються, говорять по мобільному телефону, виймають гроші з банкомату, читають на травичці книгу. Змінюються часи, вдачі, особи. А Кембридж майже такий же, що і дві тисячі років тому. 

Варте уваги:
  • Букінгемський палац

    Букінгемський палац (англ. Buckingham Palace) - офіційна лондонська резиденція британських монархів (в даний час - королеви Єлизавети II).

Середня вартість:

середня вартість туру на одну людину

Мова: англійська

Валюта: фунтів стерлінгів

Заявка на тур
Новини